Jak wyglądają objawy choroby serca

 

Czasem naprawdę nie zdajemy sobie sprawy z jak poważnymi chorobami, mamy w naszym życiu do czynienia. Wiele z nich to przede wszystkim problem często pojawiających się objawów, które po prostu bagatelizujemy, nie przywiązując do nich żadnej wagi. W większości przypadków, takie zachowanie mści się na nas i to bardzo, zwłaszcza jeśli są to objawy świadczące o problemach z naszym sercem. To już nie jest zabawa, a lekceważąc nasze zdrowie, narażamy się na poważne niebezpieczeństwo.Miesień sercowy w medycynie jest zaliczany przede wszystkim do jednego z najciężej pracujących. Pomimo że my tego nie odczuwamy, to naprawdę tak jest i w momencie gdy obciążamy mięsień sercowy, narażamy się przede wszystkim na jego osłabienie co prowadzi do różnych chorób serca. Taki stan rzeczy, może być również przyczyną zawału serca i szybkiej śmierci, tak więc nie jest to coś co należy bagatelizować. W przypadku wystąpienia takich problemów, musimy po prostu szybko zareagować, zanim naprawdę będzie dla nas za póżno. Jest kilka typowych objawów, które wyrażnie są w stanie nas poinformować, że mamy do czynienia z nadchodzącym zawałem. Jedyne co musimy zrobić to we właściwy sposób zinterpretować taki sygnał. Tak naprawdę choroba serca, może przez długie lata nie dawać o sobie znać, aż tu nagle, stanie się coś niespodziewanego. W wielu przypadkach choroby serca są niczym innym, jak wynikiem naszego zaniedbania. Sami więc przyczyniamy się do takich problemów, co z pewnością nie wróży nam nic dobrego. Choroby serca to nie tylko problem z cholesterolem, ale również nadużywania używek typu papierosy czy alkohol. To wszystko w odpowiednim stopniu przekłada się na końcowy stan.

Kiedy pojawia się ryzyko zawału

Jeśli odczuwamy duszczność, to nie zawsze sygnal, że coś złego dzieje się z naszym sercem. W lecie może być to spowodowane wysoką temperaturą otaczającego nas powietrza, ale równie dobrze, jeśli odczuwamy taką duszność po spacerze, może to oznaczać poważniejszy problem. Duszność w tego typu przypadkach, może wystąpić nagle, nawet wtedy gdy się tego nie spodziewamy. Należy więć w odpowiedni sposób analizować sygnał i zawsze obawiać się najgorszego. Innym dobitnym przykładem świadczącym o zbliżającym się zawale, może być jednocześnie duszność i zmęczenie, co świadczy o obniżeniu wydajności samego serca. W takich wypadkach bardzo często zaburzony jest przepływ krwi, przez co dochodzi jej o wiele mniej, a jednocześnie wiąże się to z mniejszą ilością tlenu. Przy takiej mieszance, nie łatwo o omdlenie, które jest spowodowane niedotlenieniem serca. Nie jest to jeszcze zawał, ale mimo wszystko taki stan, może ostatecznie doprowadzić któregoś dnia do zawału serca. To jeden z tych czynników, który może doprowadzić do poważnego zagrożenia życia.

Inne objawy

Przy problemach z sercem, możemy zaobserwować obrzęki zlokalizowane w okolicach nóg, a nawet bioder. Przy zbyt mocnym biciu serca, mówimy jednocześnie o jego kołataniu, a co za tym idzie, jest to nic innego jak niebezpieczny stan, gdzie serce może zwyczajnie nie wytrzymać rytmu uderzeń na minutę. Bardzo często w takich przypadkach pojawia się również silny ból w klatce piersiowej czy też w okolicach mostka, co już samo w sobie może sugerować zbliżający się zawał serca. Jeśli pojawią się przynajmniej dwa z wymienionych objawów, to powinniśmy natychmiastowo udać się do lekarza kardiologa, gdzie zostanie przeprowadzona diagnoza i lekarz stwierdzi, czy rzeczywiście mowa o nieprawidłowej pracy serca. Lekarz zleci też badanie EKG, zwłaszcza jeśli istnieje podejrzenie rozwijającej się choroby wieńcowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *